FacebookGoogle

  • Wycieczka do Zakładu Karnego w Stawiszynie                            (2015.03.06)

W dniu 6.03.2015 r. w ramach projektu ,,Wiezienie – stracony czas”  młodzież z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Gołotczyźnie odwiedziła Zakład Karny w Stawiszynie. Wychowankowie mogli zobaczyć jak przebiega  dzień w ZK. Zwiedzili cele mieszkalne, świetlicę oraz inne pomieszczenia z których na co dzień korzystają osadzeni. Odbyli rozmowę z osadzonymi, którzy uświadomili ich, że pobyt w Zakładzie Karnym to czas stracony oraz  mieli możliwość spróbowania „więziennej kuchni”.

  • Bieg ku czci Żołnierzy Wyklętych w Ciechnowie           (2015.03.01)

Dnia 1 marca 2015 r nasi wychowankowie pod opieką Sylwestra Grabowskiego  i Łukasza Ostrowskiego wzięli udział w biegu ku czci Żołnierzy Wyklętych. Do przebiegnięcia był symboliczny dystans 1963 m, nasi wychowankowie  przebiegli  5 km ulicą Warszawską. W podarunku dostali koszulki i medale.

  • Mecz towarzyski w piłkę siatkową MOS Golotczyzna – Gimnazjum Sońsk      (2015.02.10.)

Dnia 10 lutego  wychowankowie naszej Placówki ( Pietryszek D., Kuszmider A., Tofel D., Grzesiak J., Tyszkowski A., Laś P.) wzięli udział w meczu towarzyskim z Gimnazjum w Sońsku. Mecz odbył się na sali gimnastycznej Gimnazjum w Sońsku i zakończył się wygraną naszych chłopców wynikiem 3:2. Organizatorami spotkania był A. Kwaśniewski i D. Płoski.

  • Wolontariusze z naszego Ośrodka                   (2015.01.12)

11 stycznia 2015 r. Odbyła się Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, zbiórka pieniędzy na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów. Wychowankowie grupy III wraz z wychowawcami Niną Pieckowską i Mariolą Kwakowicz byli wolontariuszami podczas tej charytatywnej akcji.

  • Konkurs ortograficzny                  (styczeń 2015)

Po raz kolejny  uczniowie  Gimnazjum MOS i MOW  zmierzyli się z trudnościami ortografii. Skrzyżowali pióra, aby walczyć o tytuł „Mistrza Ortografii”  podczas  dwuetapowego konkursu przygotowanego przez  p. Katarzynę Kilian  i p. Izabelę Cejmer .  I etap konkursu był etapem klasowym, przeprowadzanym i ocenianym przez nauczycieli języka polskiego. Do II etapu konkursu zakwalifikowali się uczniowie, którzy uzyskali najwyższe wyniki.

Mistrzynią ortografii została :     Monika Stankiewicz z kl. III a  MOS Jakub Niedźwiedzki z klasy III a MOW  zajął   II miejsce, Agata Pokropek  i Krzysztof Laskowski  z kl. III a MOS zajęli  III miejsce Zwycięzcy konkursu otrzymają dyplomy i nagrody na koniec roku szkolnego                                                                                       GRATULUJEMY !

  • Spotkanie Wigilijne w naszej Placówce                                            (2014.12.17.)

Dnia 17 grudnia w środę wieczorem odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne wychowanków, nauczycieli, wychowawców i pracowników placówki. Wychowankowie wraz z nauczycielami i wychowawcami przygotowali inscenizację, podzieliliśmy się opłatkiem i zasiedliśmy wspólnie do uroczystej wieczerzy.


Dnia 12 grudnia dyrektor Zespołu Placówek Dariusz Stasiełuk wręczył najlepszym drużynom turnieju dyplomy oraz nagrody. Klasa I z przejęła z rąk dyrektora puchar przechodni, który będzie pod jej opieką do następnego turnieju.

          

Dnia 09.12.14 r. reprezentacja MOS w składzie : Dawid Bielski i Patryk Laś i Paweł Maj oraz reprezentant MOW :  Dawid Androchowicz brali udział w Powiatowych Mistrzostwach w tenisie stołowym. Poziom rozgrywek był bardzo wysoki, nasi wychowankowie godnie reprezentowali naszą Placówkę. Opiekunem oraz organizatorem wyjazdu był pan Michał Grzybowski.

W dniu 05.12.2014 wychowankowie naszej placówki wzięli udział w akcji „Mikołajki dla zwierząt w Schronisku w Pawłowie”. Przedstawiciele Samorządu Wychowanków MOS zawieźli potrzebującym zwierzętom zebraną żywność.

W dniach 2-3 grudnia odbyły się dwa mecze finałowe: klas II a+b i III am o III miejsce oraz mecz o I miejsce klas : I z i II am. Finały cieszyły się dużym zainteresowaniem wychowanków Placówki i zaangażowaniem drużyn klasowych.  W wyniku zdrowej i sportowej rywalizacji pierwsze miejsce w turnieju zdobyła klasa I z (MOS), drugie klasa II am (MOW), trzecie klasa II a+b (MOS). Szczegóły wyników turnieju można zobaczyć na podstronie „Turniej Piłki Siatkowej.

Dnia 20 listopada wychowankowie naszej Placówki wzięli udział w rozgrywkach piłki nożnej halowej młodzieży gimnazjalnej powiatu ciechanowskiego zorganizowanych przez Szkolny Związek Sportowy w Ciechanowie. Naszą placówkę reprezentowało 7 wychowanków : P. Maj, J.Januszczyk, K. Malinowski, D. Androchowicz, W. Dyczkowski, J. Kaczka, K.Rybowiak.

W dniu 17 listopada na sali gimnastycznej Gimnazjum w Sońsku rozegrano mecz piłki nożnej halowej chłopców z Gimnazjum w Sońsku i Gimnazjum MOS/MOW w Gołotczyźnie. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy.

Dnia 5 listopada rozpoczęły się pierwsze rozgrywki eliminacyjne w grupach A i B. Wyniki meczów można zobaczyć na podstronie „Turniej Piłki Siatkowej.


 

Powstanie Warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 roku o godzinie 17.00, na rozkaz dowódcy Armii Krajowej gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego. W dniu wybuchu powstania SS-Reichsführer Heinrich Himmler, powołując się na dyspozycję Hitlera, wydał rozkaz zniszczenia miasta i wyniszczenia ludności cywilnej Warszawy. Powstanie trwało 63 dni.

Wychowankowie naszej Placówki wspólnie z nauczycielami : p.I. Starus, I. Cejmer, U. Mazańską i K.Kilian zorganizowali nastrojową i wymowną inscenizację ku pamięci tego historycznego wydarzenia.

TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

O PUCHAR DYREKTORA ZESPOŁU PLACÓWEK W GOŁOTCZYŹNIE

Zapraszamy do wzięcia udziału w Turnieju reprezentacje wszystkich klas Placówki. miejsce rozgrywek : sala gimnastyczna Zespołu Placówek w Gołotczyźnie termin : listopad-grudzień 2014 r. uczestnicy : klasy : II am  III am (MOW), Ia, IIa+b, IIIa, IIIb, Iz (MOS)

 PROGRAM

Listopad – eliminacje : rozgrywki w grupach A, B Grudzień – półfinał, finał, ogłoszenie wyników

W dniu 28.10.2014 r. wychowawcy grupy dziewcząt Paulina Bala- organizator i Ewa Strutyńskaopiekun, zorganizowały wycieczkę do Warszawy. Celem wycieczki było zwiedzanie fabryki czekolady E.Wedel oraz wizyta w Zamku Królewskim. Dziewczęta poznały historię powstawania czekolady oraz zwiedziły gabinet, w którym przyjmował i Jan Wedel i jego przodkowie. Następnie, po przejściu antresolą obserwowały pracę fabryki, w której w dniu odwiedzin produkowana była czekolada truskawkowa E.Wedel – dziewczęta posmakowały wyrobów. Opuszczając fabrykę wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek w postaci paczki ze słodkimi firmowymi wyrobami. Po wizycie w fabryce udano się na Plac Zamkowy, gdzie mieści się Zamek Królewski. Zwiedzając można było podziwiać piękne eksponaty królewskie. Po wizycie w zamku wycieczkę zakończono poczęstunkiem w restauracji Mc Donalds.

Dnia 14 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Wychowankowie pod kierunkiem  wychowawców i nauczycieli przygotowali ciekawy występ artystyczny, dyrektor Placówki złożył życzenia  oraz wręczył nagrody dyrektora wyróżnionym pracownikom.

W dniu 13 października odbyło się uroczyste przyjecie uczniów klasy pierwszej do społeczności Ośrodka.  Wychowankowie uczestniczyli w wielu konkursach oraz wykonywali różne zadania przed starszymi kolegami i powołaną komisją . Na koniec otrzęsin dyrektor Zespołu Placówek dokonał uroczystego pasowania i przyjęcia nowych uczniów do naszej społeczności.W przygotowaniu  i  zorganizowaniu  imprezy wzięli udział wychowawca klasy Ia : pani Katarzyna Kilian oraz pan Michał Moczarski wraz z samorządem uczniowskim.

 

Dnia 7 października 2014 r. na stadionie MOSiR w Ciechanowie odbyły się Biegi  Przełajowe młodzieży szkolnej powiatu ciechanowskiego. Naszą Placówkę reprezentowało  na dystansie 1500 m czterech wychowanków :  Gimnazjum MOS – Jakub Januszczyk, Paweł Maj, Dominik Domagała  oraz z Gimnazjum MOW : Dawid Androchowicz .

Dnia 29 września 2014 r. odbyło się spotkanie z członkami Stowarzyszenia Arka Noego na temat: ”Normalnie o seksie w nienormalnym świecie”(spotkanie dla dziewcząt-wczesna inicjacja seksualna, prostytucja, niechciana ciąża; dla chłopców – pornografia, wczesna inicjacja, niechciana ciąża) oraz na temat „przemocy – czym jest przemoc, jak walczyć z przemocą, konsekwencje przemocy, przemoc fizyczna, psychiczna, cyberprzemoc”.

Spotkanie zorganizowały pani I. Cejmer i  B. Leśniewska.

W tym roku szkolnym we wrześniu po raz drugi zorganizowaliśmy w naszym ośrodku spływ kajakowy. Spływaliśmy tą samą trasą co na pierwszym spływie, czyli rzeką Wkrą na odcinku od Sochocina do przystani KAJA w miejscowości Sobieski. Tym razem była nas grupa 12 osób plus ratownik, który dbał o nasze bezpieczeństwo na wodzie. Planowaliśmy tym razem wydłużyć trasę o kilka kilometrów, jednak zmęczenie kilku kolegów oraz późna pora zmieniły nasze plany i zatrzymaliśmy się w przystani KAJA. Spływ połączyliśmy ze szczytną akcją ,,Sprzątania świata’’. Po drodze zbieraliśmy śmieci zalegające wzdłuż rzeki: butelki, torebki foliowe, puszki i inne. Uzbierało się tego kilka worków, co widać na zdjęciach. To był nasz wkład  w utrzymanie rzeki Wkry w czystości.

Po spływie w przystani kajakowej czekało na nas ognisko, przy którym smażyliśmy kiełbaski, gasiliśmy pragnienie i dyskutowaliśmy. Wszystko udało się super, ręce bolały, zmęczenie było, ale wszyscy z uśmiechem wrócili do ośrodka. Czekamy do czerwca na następny spływ.

17 września 2014 r. uczniowie klasy III b, pod opieką Anny Muchy i Iwony Starus, poszerzali swoją wiedzę podczas wycieczki do Muzeum Stutthof w Sztutowie. Po poważnej i smutnej lekcji historii na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego przyszła chwila na relaks nad morzem. Piękna pogoda sprzyjała odpoczynkowi na plaży.